WIADOMOŚCI

Brawa dla druha!

• Damian Modranka z OSP w Kalinie wziął udział w 45. Maratonie w Dębnie
  • Zajął 31 miejsce wśród strażaków z czasem 4:17:27

Na początku kwietnia odbył się 45. Maraton w Dębnie – najstarszy maraton w naszym kraju. W tym roku był on jednocześnie 38. Mistrzostwami Polski Kobiet, 16. Mistrzostwami Polski Policjantów, 5. Mistrzostwami Polski Strażaków oraz 5. Mistrzostwami Polski Nauczycieli. Imprezę obserwowali na żywo m.in. prezes PZLA Henryk Olszewski oraz mistrzyni świata z Tokio 1991 r. Wanda Panfil

Zwycięzcą 45. Maratonu w Dębnie został Kenijczyk David Kiprono Metto z wynikiem 2:14.48. Wśród pań triumfowała Białorusinka Irina Somawa – 2.35.42. Tytuł mistrzyni Polski zdobyła Karolina Pilarska (WKS Meta Lubliniec) – 2:49.06. Najlepszy Polak – Mateusz Sala z Kielc był dziewiąty, uzyskując czas 2:35.42.

Gmina Rzgów była w imprezie reprezentowana przez strażaka z OSP w Kalinie – Damiana Modrankę. Był on jedną z 2292 osób, które ukończyły bieg na dystansie 42,195 km. Uzyskany czas – 4:17:25 – pozwolił mu zająć tym samym 31. miejsce w klasyfikacji strażaków.