WIADOMOŚCI

Liga grała, Zawisza sparował… kolejne spotkanie Polskiej Ligi Futsalu

W miniony weekend odbyła się piąta kolejka spotkań 1 Polskiej Ligi Futsalu. Tak samo jak w poprzednich czterech, nie grała Pogoń 04 Szczecin oraz jej rywal. Tym rywalem był tym razem Zawisza WNS Malwee, który rozegrał w zamian spotkanie sparingowe z drużyną Teqball Club Podkowa Leśna.

O godzinie 16:15 w hali GOSTiR rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Mecz ten był doskonałą okazją do pokazania się zawodnikom, którzy zbyt wielu minut na placu gry w tym sezonie nie spędzili. Wśród powołanych Krzysztof Mitera w bramce, młodzieżowiec Petro Chopyk, czy wracający po urazach Przemysław Młudzik, Rafał Pawłowski i Mateusz Sobczak.

Wolne między innymi mieli tego dnia Pedro Victoria, Emil Młynarczyk, Damian Radowicz, Wojciech Magnus i Krystian Pomykała. Zabrakło również bramkarzy: Martyna Olejnika i Olka Dakhiny.

Przyjezdni z Podkowy Leśnej wystartują w tym sezonie w 2 Polskiej Lidze Futsalu, w grupie mazowieckiej. Jest to zespół „surowy” futsalowo. Drzemie w nich jednak spory potencjał, a do atutów z pewnością zaliczyć można bardzo szybkie przejście z obrony do ataku. Teqball Club próbuje swoich sił w grze z wycofanym bramkarzem.
Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Ostatecznie, po trzech 20-minutowych tercjach, Zawisza zwyciężył 9:4. Gole dla Rzgowa zdobywali: Młudzik, Sobczak (2), Ferreira, Wasiak, gol samobójczy, Chopyk (2), Sztaba.

Ze swojej postawy szczególnie zadowolony może być Krzysztof Mitera, który momentami wyprawiał w bramce cuda. Mecz pokazał, że współpraca w obronie to nadal słabszy punkt Zawiszy. Swój wpływ na taki stan rzeczy miał z pewnością brak zgrania i/lub doświadczenia niektórych zawodników. Nagranie z meczu posłuży z pewnością jako ciekawy materiał do analizy dla trenera Wyszkowskiego. Zawisza pauzował, pozostali jednak rozgrywali swoje ligowe mecze.

Poniżej krótki przegląd zdarzeń z pierwszoligowych parkietów:
LZS Dragon Bojano 4:4 AZS UG Gdańsk Futsal
Derby Pomorza na remis. Dragon jak zawsze mocny u siebie. Gdańsk gubi punkty drugi raz w tym sezonie.

Zawisza WNS Malwee Rzgów – : – Pogoń 04 Szczecin
Mecz się nie odbył. Coraz mniejsze szanse na to, że Pogoń 04 w ogóle wystartuje w rozgrywkach…

Team Lębork 6:6 KS Futsal Oborniki
Mecz na szczycie zakończony remisem. Dwanaście goli – było co oglądać. Oborniki tracą po tym meczu status lidera rozgrywek.
KS Gniezno 7:4 FC 10 Zgierz
Dantejskie sceny, trzy czerwone kartki i pierwsze trzy punkty dla Gniezna.

Victoria Sulejówek 5:7 TAF Toruń
W Sulejówku jak zawsze multum bramek. Tym razem TAF przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w końcówce meczu.
KS Futsal Piła 1:6 AZS UW Warszawa
My tu „gadu-gadu” a Warszawa po cichutku zameldowała się na szczycie tabeli. Cztery mecze i cztery zwycięstwa – czyżby zrodził się nowy kandydat do awansu?

Na następne ligowe spotkanie Zawiszy musimy poczekać. Za tydzień bowiem przerwa na mecze Reprezentacji w eliminacjach do Mistrzostw Świata. 3 listopada w Toruniu, podopieczni Michała Wyszkowskiego zmierzą się z nabierającym ligowego rozpędu TAF-em. Bądźcie z nami! (http://malwee.pl)